Lakier samochodowy
Porady

Jak dbać o lakier samochodowy?

Lakier samochodowy nadaje autu interesujący kolor, ale przede wszystkim zabezpiecza karoserię przed uszkodzeniami i czynnikami atmosferycznymi. Ważne jest więc, aby o niego odpowiednio dbać.

Najtrudniejszym okresem dla lakieru samochodowego jest jesień i zima. W tym czasie na drogach pełno jest piasku, soli i innych drobin, które mogą nieodwracalnie uszkodzić ochronną powłokę auta. Najważniejsza zasada mówi, aby w miarę możliwości jak najczęściej wprowadzać samochód do garażu. Okazuje się, że na lakier negatywnie może wpływać nie tylko sól lub piasek, ale także promieniowanie słoneczne i niskie temperatury.

W pielęgnacji lakieru niezwykle ważna jest higiena. Jeśli na jego powierzchni zauważy się białe ślady soli, ale również odchody ptaków oraz rozgniecione owady powinno się od razu dokładnie je zmyć. Najlepsze w tym celu są dedykowane, delikatne szampony samochodowe w połączeniu z miękką gąbką. Jeśli korzysta się z myjni, warto wybierać wariant bezdotykowy. Po umyciu karoserii trzeba ją dokładnie spłukać wodą. Lakier można także wypolerować i zabezpieczyć specjalnym woskiem.

W jaki sposób można przedłużyć trwałość lakieru samochodowego?

Jednym z profesjonalnych sposobów na ochronę lakieru jest oklejanie samochodów, dostępne w naszej firmie. Folia ochronna skutecznie zabezpiecza lakier przed zanieczyszczeniami i warunkami pogodowymi. Można nią okleić całą karoserię, łącznie z trudno dostępnymi miejscami. Dodatkowo folia ochronna może nadać samochodowi ciekawy wygląd. Bardzo popularnym rozwiązaniem są obecnie produkty matowe lub z oryginalnymi grafikami. Folie przezroczyste nie zniekształcają wyjściowego koloru lakieru, a nawet go pogłębiają i nasycają.

Karoserię nowego auta warto pokryć specjalną powłoką ceramiczną. Tego typu rozwiązanie chroni przed korozją, uszkodzeniami oraz zanieczyszczeniami. Dzięki temu samochód przez długi czas wygląda jak nowy, a lakier jest błyszczący i trwały. Zabrudzenia są odpychane przez powłokę ceramiczną, więc kierowca nie musi tak często myć karoserii. Stwarza to ogromną oszczędność czasu i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *