samochód zimą
Porady

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy przed zimą?

Okres zimowy to dość niekorzystny czas dla kierowców, jak i dla samochodów. Trudne warunki atmosferyczne takie jak śnieg, deszcz, czy chociażby błoto fatalnie wpływają na karoserię samochodu. Warto więc zadbać o zabezpieczenie lakieru samochodowego przed zimą. Jak tego dokonać? Jakie są możliwości? Sprawdź to w naszym artykule!

Powłoka ceramiczna – jako jeden ze sposobów na zabezpieczenie lakieru

Jednym ze sposobów na zabezpieczenie lakieru samochodowego jest zastosowanie ceramicznych powłok, które dają efekt hydrofobowy – a więc to przekłada się na to, że mają zdolność odpychania cząstek wody. Ta metoda wyróżnia się bardzo wieloma zaletami, dlatego też nie ma co się dziwić, że jest tak często stosowana. Powłoka ceramiczna zapewnia doskonałą ochronę przed nieestetycznym wyglądem lakieru – czyli przed wypłowieniem koloru czy też jego zmatowaniem.

Jeszcze niedawno najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie lakieru samochodowego był wosk. Jednak dzisiaj jest już zupełnie inaczej – tę popularność zdobyła powłoka ceramiczna, a to wszystko dlatego, że jest znacznie lepsze jakości, a także skuteczniejsza. Kolejną zaletą powłok ceramicznych jest to, że zawierają węglik krzemu, dzięki czemu wyróżniają się odpornością na różnego rodzaju zarysowania czy substancje pochodzące ze środowiska. Jak więc możemy zauważyć – powłoki ceramiczne to znakomity sposób na zabezpieczenie samochodu przed zimą!

Oklejanie samochodu – coraz popularniejsza metoda

Innym sposobem na zabezpieczenie lakieru samochodowego przed zimą jest zastosowanie folii samochodowych. Możemy śmiało stwierdzić, że jest to coraz popularniejszy sposób. Folie stosowane do zabezpieczania samochodu mają grubość mniej-więcej 170 mikronów, co przekłada się na to, że lakier samochodowy pozostaje w doskonałej formie. Folie samochodowe PPF to genialny sposób zabezpieczania wszelkich powierzchni lakierowanych aut. Decydując się na oklejanie samochodu, możemy mieć pewność, że folia zagwarantuję ochronę przed różnego rodzaju uderzeniami, czy zarysowaniami. Ponadto zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i szkodliwymi środkami chemicznymi.

Gdzie zabezpieczyć samochód przed zimą?

Na polskim rynku nie brakuje firm, które specjalizują się w zabezpieczaniu lakieru samochodowego. Warto z nich korzystać, kiedy chcemy, aby nasz pojazd prezentował się fantastycznie przez dłuższy czas. Jednym z takich przedsiębiorstw jesteśmy MY – Ofiolowani.pl – zachęcamy do skorzystania z naszych usług już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *