oklejania samochodów
Uncategorized

Jaką folię używa się do oklejania samochodów? 

Jeśli planujesz oklejenie samochodu, to jedną z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, jest wybór właściwej folii oraz sposobu oklejenia. Folie samoprzylepne dobierane są w  zależności od czasu ekspozycji oraz kształtu elementu oklejanego.

Jakie są rodzaje folii do oklejania samochodów?

Najtańszym rozwiązaniem jest folia monomeryczna, która najlepiej sprawdza się przy oklejaniu płaskich i równych powierzchni. Jest jednak najmniej trwała –  służy, nie tracąc na jakości, przez okres od trzech do czterech lat, dlatego stosuje się ją przy realizacjach, w których trwałość nie jest kluczowym czynnikiem. Najczęściej wykorzystuje się ją w grafice wektorowej, w oklejaniu samochodów dostawczych, a także w reklamach krótkookresowych.

Folia polimerowa używana jest na powierzchniach płaskich i lekko załamanych bądź pofałdowanych, dlatego nadaje się do wyklejenia przetłoczeń karoserii samochodu. Jest bardziej elastyczna niż folia monomeryczna, jest też od niej droższa, ale dzięki temu wykonana grafika prezentuje się jako jeden element.

Najwyższej jakości jest folia wylewna, która – dzięki swojej elastyczności – może być używana zarówno do zmiany koloru pojazdu, jak i oklejenia całego samochodu grafiką reklamową. Jej trwałość sięga nawet 12 lat, jest również bardzo odporna na zmiany temperatur.

Co więcej, ten rodzaj folii może pełnić również funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, w tym także przed korozją, dla fabrycznego lakieru samochodu. Po jej nałożeniu niewidoczne stają się wszelkie niedoskonałości fabrycznego lakieru (otarcia, odpryski, zarysowania).

Pamiętaj, aby zawsze przed oklejeniem pojazdu dowiedzieć się szczegółów na temat proponowanej folii, jej trwałości i producenta. Dzięki tym informacjom możliwe będzie wybranie idealnego materiału, co – w parze z profesjonalną aplikacją –  zapewni satysfakcję z podjętej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *