pielęgnacja samochodu
Porady

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy przed latem?

Upały mogą mieć destrukcyjny wpływ na lakier samochodu. Jeżeli nie chcesz, aby twoje auto ucierpiało wskutek nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, stosuj się do kilku prostych zaleceń rekomendowanych przez doświadczonych lakierników.

Regularne mycie

Aby chronić lakier, musisz utrzymywać samochód w czystości. W tym celu warto zaopatrzyć się w delikatny środek czyszczący oraz bawełnianą rękawicę lub ściereczkę do mycia samochodu. Kiedy samochód jest już czysty, należy natychmiast osuszyć go szmatką z irchy.

Uwaga! Pamiętaj, aby nigdy nie myć samochodu w pełnym słońcu. Mycie najlepiej przeprowadzać w godzinach popołudniowych lub znaleźć komfortowe zacienione miejsce.

Woskowanie

Woskowanie samochodu to coś więcej niż nadanie mu połysku. Nałożenie świeżej warstwy wosku na pojazd chroni lakier przed promieniami ultrafioletowymi i zanieczyszczeniami przydrożnymi, które mogą powodować wżery – bez wosku lakier jest bardziej podatny na zatrzymywanie brudu i zanieczyszczeń.

Aby chronić wrażliwe partie samochodu, warto zainwestować w zestaw folii ochronnych do lakieru, które można stosować na całym samochodzie lub tylko na reflektorach.

Unikanie ekspozycji na słońce

W czasie jazdy samochód jest mimowolnie wystawiany na promieniowanie słoneczne, ale parkowanie to zupełnie inna kwestia. Jeżeli to możliwe, zaparkuj samochód w garażu lub pod wiatą, aby wyeliminować szkodliwe promieniowanie UV. Jeśli żadna z tych opcji nie jest dostępna, postaraj się znaleźć zacieniony obszar – im mniej czasu samochód spędza na słońcu, tym mniej szkód może ono wyrządzić lakierowi.

Samodzielna naprawa czy auto tuning – co wybrać?

W przypadku pojawienia się zmian w strukturze lakieru lepiej zrezygnować z samodzielnych prób odświeżania koloru. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się tuningiem pojazdów – wiele napraw można wykonać od ręki i bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych prac lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *